CZY OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE JEST OPŁACALNE?

Swoje rozważania może rozpocznę od tego, że ogrzewanie budynków za pomocą prądu elektrycznego to w obecnych czasach jeden z najchętniej wybieranych systemów ogrzewania. Te rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet, dlatego właściciele mieszkań, domów czy też lokali użytkowych coraz częściej przychyla się do tego rozwiązania

Czy ogrzewanie prądem jest kosztowne?

Koszty ogrzewania za pomocą mat grzewczych na podczerwień lub folii grzewczych na podczerwień są bardzo zróżnicowane i końcowy koszt ogrzewania uzależniony jest od kilku czynników. Należy wziąć przede wszystkim pod uwagę czy położona instalacja grzewcza jest prawidłowo zaprojektowana. Kolejne czynniki to termoizolacja samego budynku oraz żródło prądu w tym taryfa dostawcy. Odpowiednia optymalizacja wymienionych punktów pozwoli na znaczne zredukowanie kosztów ogrzewania folią grzewczą.

Czy da się zredukować koszty ogrzewania na poczerwień?

Tak jak wyjaśniliśmy powyżej najważniejszym elementem jest odpowiedni projekt systemu grzewczego oraz termoizolacja budynku.
Od tego powinniśmy zacząć pracę nad zmniejszenie kosztów ogrzewania za pomocą met grzewczych lub folii grzewczych. Natomiast to czy wybrać dla danego projektu maty grzewcze czy może folie grzewcze to powinien doradzić profesjonalny projektant systemu grzewczego, indywidualnie dla każdego projektu.

Innym sposobem na zredukowanie a nawet zoptymalizowanie instalacji grzewczej tak aby nie pochłaniała ona żadnych dodatkowych kosztów jest rozważenie równoczesny montaż zarówno ogrzewania prądem jak i instalacji fotowoltaicznej. Aktualnie wiele nowo powstałych inwestycji decyduje się na tego typu rozwiązanie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na ten temat zapraszam Cię do niezobowiązującego kontaktu

664 804 301