Ogrzewanie podłogowe
- maty grzewcze pod panele

maty / folie grzewcze na podczewień - łącznik

Zamontuj maty grzewcze szybko i wygodnie
(mata grzewcza pod panele)

System Bezpośredni Podłogowy to najszybszy i najłatwiejszy w montażu z systemów wykorzystujących maty grzewcze. Montuję się go już na posadzce, tuż pod panelami bądź innym pokryciem podłogowym. Bardzo szybko nagrzewa pomieszczenia oraz niweluje efekt zimnej podłogi.

Najważniejsze zalety systemu:

Jest też jednak druga strona medalu...

Folia grzewcza pod panele – czy to to samo co maty grzewcze?

Często nazwy te stosuje się zamiennie w przypadku folii grzewczych na podczerwień. Zaś typowych mat grzewczych nigdy nie nazywa się foliami.

Różnica między matami, a foliami grzewczymi wydaje się subtelna.

Folie grzewcze na podczerwień (często nazywane też matami) to cienkie folie (0,4 mm grubości) złożone z wielu zaawansowanych technologicznie warstw.

Typowe maty grzewcze składają się za to z przewodu grzejnego rozciągniętego po podłożu nośnym jakim zazwyczaj jest specjalnie zaprojektowana siatka, która umożliwia transmisję ciepła.

Maty grzewcze czy folie grzewcze – które rozwiązanie wybrać do montażu pod panele?

Tutaj wybór jest prosty. Zastosowanie folii grzewczych pod panelami niesie za sobą szereg zalet, których nie są w stanie zaoferować klasyczne maty grzewcze.

Do głównych zalet folii grzewczych na podczerwień zamontowanymi bezpośrednio pod panelami możemy zaliczyć:

  • Kierunkowe oddawanie ciepła, które w połączeniu z dobrą izolacją działa o wiele efektywniej niż klasyczne maty grzewcze, które oddają ciepło identycznie  w każdym kierunku.
  • Równomierne ogrzewanie całej powierzchni. Koniec z dziwnym uczuciem, gdzie podłoga w jednych miejscach jest cieplejsza, a w innych chłodniejsza.
  • Bezpieczeństwo i bezawaryjność – budowa folii grzewczych zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa i bezawaryjności, czego niestety nie można powiedzieć o rozgrzewającym się do czerwoności przewodzie grzejnym, który jest podstawą klasycznych mat grzewczych.

Podsumowanie – maty / folie grzewcze pod panele

Czytając o matach grzewczych należy przede wszystkim upewnić się, czy nie zastosowano ogólnej nomenklatury i nie nazwano folii grzewczych matami (tak jak to ma miejsce na naszej stronie, gdzie obie nazwy stosujemy zamiennie).

Znając już wszystkie niaunse, możemy śmiało wskazać, że w przypadku podłóg pływających (w szczególności pod panele) zdecydowanie lepszym wyborem od klasycznych mat grzewczych będą folie grzewcze na podczerwień.

Jesteś zainteresowany montażem folii grzewczych pod panelami?

Nie zwlekaj - napisz lub zadzwoń do nas!

Chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji, doradzimy w wyborze najlepszego systemu i metody montaż oraz wycenimy koszty instalacji.

664 804 301