Metody montażu - System ścienny
(folia grzewcza na ścianę)

maty / folie grzewcze na podczewień - łącznik

Zamontuj maty grzewcze na ścianę i zapewnij sobie najwyższy możliwy komfort cieplny

Montaż mat grzewczych na ścianę to system, który charakteryzuje bardzo wysoki komfort cieplny – różnica temperatur między dołem pomieszczenia, a górą rzadko kiedy wynosi więcej niż 2 stopnie Celcjusza, gdzie w przypadku tradycyjnego, konwekcyjnego ogrzewania, potrafi ona sięgać nawet 6 do 8 stopni różnicy.

Najważniejsze zalety systemu:

Jest też jednak druga strona medalu...

Folie grzewcze na ścianę – atrakcyjny zamiennik mat grzewczych

Folie grzewcze na ścianę pełnią taką samą rolę jak maty grzewcze – ich zadaniem jest skuteczne i szybkie ogrzewanie pomieszczenia. Ale folie grzewcze posiadają jedną, bardzo ważną zaletę: zapewniają ogrzewanie na całej swojej powierzchni. Maty grzewcze wykorzystują przewody grzejne, które generują ogrzewanie w ograniczonym obszarze, miejscowe.

Ponadto zastosowanie folii grzewczej na ścianę będzie również skutkowało dodatkowymi oszczędnościami finansowymi w porównaniu do zastosowania mat grzewczych. Folia grzewcza o większej powierzchni grzewczej niż maty grzewcze szybciej ogrzeje pomieszczenie, co przełoży się na niższe zużycie energii elektrycznej, czyli niższe rachunki za prąd.

Maty grzewcze czy folie grzewcze – które rozwiązanie wybrać do montażu na ścianę?

Różnica między matami a foliami grzewczymi wydaje się subtelna. Mimo to przy wyborze systemu montażu należy odpowiedzieć sobie na kilka bardzo istotnych pytań:

  • Który sposób ogrzewania będzie dla mnie satysfakcjonujący?
  • Czy zadowoli mnie ogrzewanie miejscowe (jak w przypadku mat grzewczych), czy lepiej wybrać ogrzewające całą powierzchnią folie grzewcze na ścianę?
  • Czy pomieszczenie, w którym planuję montaż mat lub folii grzewczych na ścianie, pozwala na ich swobodny montaż i efektywne ogrzewanie tego pomieszczenia?

Podsumowanie

Pozornie prosty wybór między matami a foliami grzewczymi tak naprawdę nie jest łatwy. Jednak niezależnie od tego czy zdecydujemy się na montaż mat grzewczych czy folii grzewczej na ścianę z pewnością będziemy bardzo zadowoleni z efektów ich pracy. Żaden inny system ocieplania pomieszczeń nie pozwala na tak szybkie i efektywne ogrzewanie pomieszczenia.

Jesteś zainteresowany montażem mat grzewczych na podczerwień?

Nie zwlekaj - napisz lub zadzwoń do nas!

Chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji, doradzimy w wyborze najlepszego systemu i metody montażu oraz wycenimy koszty instalacji.

664 804 301