Montaż sufitowy mat grzewczych
(sufitowe maty grzewcze)

maty / folie grzewcze na podczewień - łącznik

Ciepłe promieniowanie z sufitu
(sufitowe maty grzewcze)

Maty grzewcze umieszczone bezpośrednio za płytami sufitu podwieszanego to doskonały sposób na przekazanie ciepła na dużej powierzchni nie martwiąc się o aranżację wnętrza. Płyty GK charakteryzują się bardzo wysoką przewodnością cieplną. Rozgrzane za pomocą mat grzewczych przyjemnie promieniują nagrzewając pomieszczenie.

Najważniejsze zalety sufitowego
montażu mat grzewczych:

Jest też jednak druga strona medalu...

Maty grzewcze na suficie – czy na pewno będzie ciepło?

Już na pierwszych lekcjach fizyki dowiedzieliśmy się, że ciepłe powietrze “ucieka” do góry. Jak zatem mamy oczekiwać ciepła w pomieszczeniu ogrzewanym z sufitu? Z odpowiedzią przychodzi również fizyka.

Sufitowe maty grzewcze nie zmieniają temperatury powietrza w pomieszczeniu. Ich zadaniem jest oddawanie ciepła przez promieniowanie. W ten sposób ogrzewają wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu wliczając w to ludzi.

W związku z tym, że źródło ciepła znajduje się u góry, można spodziewać się, że temperatura w dolnej partii pomieszczenia będzie nieco niższa niż w partii górnej. Nie powinno to mieć jednak wpływu na ogólne samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

Należy również wspomnieć o jeszcze jednej zalecie sufitowych mat grzewczych: nie generują one ruchu powietrza. Dzięki temu w pomieszczeniu nie będzie gromadził się kurz. Ten fakt z pewnością docenią osoby zmagające się z alergią.

O czym należy pamiętać montując maty grzewcze na suficie?

Montaż sufitowych mat grzewczych to bardzo ważne zadanie. Planując taką inwestycję należy pamiętać o tym, że maty:

  • można z powodzeniem montować na suficie wykonanym z dowolnego materiału,
  • są bardzo odporne na zużycie,
  • nie są narażone na uszkodzenia fizyczne (tak jak ma to miejsce w przypadku mat podłogowych czy mat ściennych),
  • powinny być montowane na tzw. “sufitach powieszanych”.

Czy warto montować maty grzewcze na suficie?

Maty grzewcze posiadają znacznie więcej zalet niż klasyczne ogrzewanie konwekcyjne. Montując je pod panelami podłogowymi będziemy czuli przyjemne ciepło tuż pod stopami. Montaż ściennych mat grzewczych pozwala na efektywne ogrzanie pomieszczenia w bardzo krótkim czasie. Maty grzewcze umieszczone na suficie będą z kolei ogrzewały pomieszczenie od góry.

Każdy z opisanych wyżej sposobów montażu mat grzewczych niesie za sobą wiele zalet. Zaś mądre połączenie wszystkich opisanych sposobów dostarczy użytkownikowi niebywałego komfortu podczas przebywania w tak ogrzewanym pomieszczeniu.

Jesteś zainteresowany montażem sufitowym mat grzewczych?

Nie zwlekaj - napisz lub zadzwoń do nas!

Chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji, doradzimy w wyborze najlepszego systemu i metody montaż oraz wycenimy koszty instalacji.

664 804 301